Resteurant ve cafeler

ŞafakLog Güvenlik Sistemleri; 5651 sayılı yasanın istediği logları toplayıp, imzalama işlemini kendi içerisinde yaparak müşterilerine son derece güvenlikli sistemler sunmaktadır.

 Resteurant ve cafeler internet hizmeti veren yerler gün geçtikçe artmaktadır.

 ŞafakLog Güvenlik Sistemi ile birlikte; müşterilerin kötü içerikli sitelere girmesi engellenmektedir.

 Gelen müşterilere istenirse otomatik tc kimlik doğrulama yöntemi ile kimlik doğrulama yapılarak otamatik olarak internete girişleri sağlanarak, kimlik, mac adres ve ıp adresi eşleşmesi yapılarak, 5651 sayılı yasaya tam uygun log alıp imzalanmaktadır.

 Müşterilerer arasında adil internet kullanımını sağlamak amacı ile öğrencilere kişi başına download ve upload hız sınırı belirlenerek internetin adil bir şeklide kullanımı sağlanmaktadır.

 Müşteri sayısı sayısı fazla olan resteurant ve cafalerde tek bir adsl hattı ile internete hızı yavaş olmaktadır. Fiber hattın maliyetini karşılamak istemeyen yurtlarda birden fazla internet hattı birleştirerek öğrencilere internet kullanım hızı maksimum düzeyde verilmektedir. Örneğin 3 adet 8 mbit interneti olan bir yerde bu hatların birleştirilmesi sonucu 24 mbit’ e kadar internet hızına ulaşılabilmektedir. Hemde var olan hatlardan birinin çalışmaması durumunda diğer hatlardan internet çıkışını yönlendirilebilmektedir.